(0224) 452 92 92
 
 
   Ürünlerimiz
 
Kaskad Sistemleri
KASKAD SİSTEMLER
Yoğuşmalı Kaskad Sistemi Nasıl Çalışır?
- Kaskad sisteminde tüm cihazlar oransal kontrollü (modülasyonlu) olarak çalışır. Tüm kombilerin aynı anda kontrol edilebilmesi için kontrol ünitesine bağlanmaları gerekir.
- Belirlediğiniz oda sıcaklığında bir değişiklik olduğunda öncelikle ilk kombi devreye girerek %100 verimle çalışır. Sistem, bu kombinin istenilen sıcaklığa ulaşma süresine bakar. Bu süreyi yine önceden belirlenen hedef süreyle kıyaslar. Çalışmakta olan kombinin  bu sürede belirlenen sıcaklığa ulaşamayacağına karar veren sistem, ikinci bir kombiyi minimum seviyede devreye sokarak hedefini tutturmaya çalışır. Aynı işlem tesisat, belirlenen sıcaklığa hedef sürede ulaşana kadar tekrarlanır.
- Çalışmakta olan kombi arıza nedeniyle çalışmayı bırakırsa, seri olarak bağlanan sonraki kombi otomatik olarak devreye girer ve çalışma düzeninde bir aksaklık yaşanmaz.
- Kaskad sisteminin kapasitesi tüm kombilerin kapasitelerinin toplamına eşittir. Seri halde bağlanan kombilerin hepsi aynı ısıtma devresini ısıtır. Kaskad sistemi kullanılan tesisatlarda denge kabı bulunması şarttır.
- Dilerseniz farklı kapasitelerde çalışan kombileri birleştirerek, hedeflediğiniz kapasiteye en yakın olan kaskad sistemini oluşturabilirsiniz.
- Kaskad kombiler duvara monte edildikleri için yer kaplamazlar. Elektronik kontrol sistemi sayesinde aynı anda çok sayıda bölgenin sıcaklık ayarları yapılabilir. Bu sayede ısınma masraflarınız azalır ve bu avantaj faturanızda gözle görülür bir fark yaratır. 

     
   2011 Copyright © 2011 B&B DOĞALGAZ'a Tüm hakları saklıdır. Bu sitenin içeriği, tasarımı ve yazılımı B&B DOĞALGAZ'a aittir
ve telif hakkı kanunlarıyla korunmaktadır. Yazılı izin olmadan kullanılamaz.
Kaskad Sistemleri - Vaillant Bursa Ana Bayii
Vaillant Bursa Ana Bayisi B&B Doğalgaz Nilüfer Beşevler' de.
bursa, beşevler, ihsaniye, nilüfer, bilginler, caddesi, vaillant, ertuğrulkent, izmir, yolu, kara, fatma, çözüm, ortağı